Ekologiczne życie, jako alternatywa dla wynalazków cywilizacji.

W trakcie poszukiwań, związanych z polepszeniem komfortu życia człowiek zagubił gdzieś związek z naturą, oddając się całkowicie nowoczesnym wynalazkom cywilizacyjnym. Niemniej jednak można zauważyć, iż ostatnio niesłychanie popularny jest trend ekologiczny, przywracający równowagę między nowoczesnością, a naturą. Coraz większą uwagę zwraca się na ekologiczną żywność, nienaszpikowaną konserwantami, dba o zwierzęta hodowlane, dające mięso, a także preferuje aktywne życie.

Wiatr we włosach

W wielu państwach europejskich zaczęto zwracać szczególną uwagę na użytkowników rowerów, którzy wyrastają jak grzyby po deszczu, i z każdym dniem jest ich coraz więcej. Podróżowanie tym środkiem komunikacji w małych miejscowościach nie stanowi większego problemu. Pojawia się on jednak, kiedy mieszkamy w metropoliach, takich jak np. Londyn.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem: Przykręcanie kurka. Rodzina królewska w Belgii i jej uprawnienia.

Otwarcie w 2010 roku pierwszej, miejskiej wypożyczalni w Londynie, a także przystosowanie infrastruktury miasta, w postaci specjalnych tras dla rowerzystów spowodowało wzrost zainteresowania tą formą przemieszczania się po stolicy. Niemniej jednak pojawiły się także niepokojące sytuacje, zagrażające życiu i zdrowiu użytkowników dróg. Liczne wypadki z udziałem rowerzystów zmusiły władze do dyskusji na temat poprawy bezpieczeństwa podróżujących.

Rozwiązaniem mogłoby być wytyczenie nowych tras, odseparowanych od ulic, którymi rowerzyści będą mogli bezpiecznie podróżować. W planach na najbliższe trzy lata jest zbudowanie infrastruktury rowerowej, na którą przeznaczone zostały prawie 400 mln z budżetu.

Ekologiczne i aktywne życie jest bardzo ważne, ale niestety nie za cenę utraty zdrowia, lub też w najgorszym wypadku życia.

Inne informacje na temat państw europejskich znaleźć można w artykule: Holenderski zawód. Wakaty dla Polaków w Holandii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>