Nowy podatek od sprzedaży domów w Wielkiej Brytanii

dom w UK

Zagraniczni inwestorzy coraz chętniej odwiedzają Wielką Brytanię. Korzystając ze stosunkowo tanich opłat decydują się na inwestycje w nieruchomości. Wzrost tego typu działań spowodował decyzję rządu o nałożeniu nowego podatku „od imigrantów”.

Wielka Brytania planuje nowy podatek

Obcokrajowców, którzy posiadają nieruchomości w Wielkiej Brytanii może objąć podatek od zysków kapitałowych przy ich sprzedaży. Podatkowi podlegaliby również tzw. ekspaci, czyli Brytyjczycy mieszkający poza granicami swojej ojczyzny.

O planie wprowadzenia wspomnianego podatku poinformował sam wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg, zaznaczając, że obecnie dopracowywane jest jak ma wyglądać nowe obciążenie. Tłumaczył on, iż motywem takiej decyzji są obawy o to, czy zagraniczni inwestorzy, którzy są aktywni na brytyjskim rynku nieruchomości nie tworzą kolejnej „kryzysowej bańki”, pompując wszystkie środki w ich zdaniem bezpieczne inwestycje w mieszkania i domy. Takich inwestycji w ostatnim czasie przybywa zwłaszcza w Londynie oraz w południowo-wschodniej Anglii.

Nowy podatek obejmie tylko imigrantów i ekspatów z uwagi na fakt, że Brytyjczycy na Wyspach płacą już podatek od zysków kapitałowych, od którego wspomniane osoby są całkowicie zwolnione. Z tego względu okazuje się, że więcej nieruchomości w centralnym Londynie wynajmują zagraniczni inwestorzy niż rodowici mieszkańcy UK. Jak przekonuje Clegg rząd zamierza dopilnować, aby osoby, które lokują w londyńskie mieszkania ogromne środki, wnosili również swój wkład w brytyjski system podatkowy w transakcjach ich sprzedaży. W ubiegłym roku w samym Londynie zagraniczni inwestorzy w rynek nieruchomości zainwestowali ponad siedem milionów funtów. Czy nowy podatek wpłynie na wzrost cen domów i mieszkań w Wielkiej Brytanii?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>