System podatkowy w Unii Europejskiej na przykładzie Wielkiej Brytanii – cz.1

system podatkowy

Trudno nam jest niejednokrotnie uwierzyć w to, że budżet państwa chce się z nami czymkolwiek podzielić. Tak jest w każdym kraju z uwagi na mentalność człowieka, dlatego cała Unia Europejska boryka się ze swoim problemem budżetowym. Z drugiej strony, system podatkowy całej wspólnoty jest olbrzymim źródłem wydatków kierowanych ku wszystkim krajom należącym do UE.

Podatki w Unii Europejskiej
W większości krajów świata podatki sprawiają, że przykry obowiązek podatkowy warunkuje, iż patrzymy na państwo negatywnie, ze skrajnie niekorzystnymi emocjami. Nic w tym dziwnego w sytuacji, kiedy z racji osiąganego dochodu, przychodu czy też z racji posiadanego przez nas majątku musimy podzielić się z państwem. Ostatecznie musimy dzielić się nawet swoim spadkiem czy darowizną, co niekorzystnie wpływa na nasze emocje, które żywimy do kraju. W większości krajów Unii Europejskiej konieczność dzielenia się z państwem podatkiem sprawia, że obywatele UE nie mają dobrego zdania na temat tego czym są podatki europejskie.

Wysokości stawek podatkowych, jakie w większości wypadków pośrednio narzuca Unia Europejska sprawiają, że jej obywatele czują się poróżnieni i decydują się na pracę za granicą. W wielu krajach UE bowiem, podatki są bardzo wysokie a system podatkowy jest skrajnie niesprawiedliwy. Nowo wprowadzane podatki również sprawiają, że ich ciężar przytłacza obywatela, który to decyduje się uciekać do raju podatkowego celem pozbycia się problemu.

Czym dla obywatela Unii Europejskiej jest raj podatkowy? Czy Wielka Brytania może zostać określona tym mianem w ocenie całej Europy? Jak obecnie wygląda sytuacja w UK i czy Wyspy nadal będą ratunkiem dla imigrantów zarobkowych? Czytaj: System podatkowy w Unii Europejskiej na przykładzie Wielkiej Brytanii – cz.2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>