System podatkowy w Unii Europejskiej na przykładzie Wielkiej Brytanii – cz.2

system podatkowy

Czym dla obywatela Unii Europejskiej jest raj podatkowy? Z punktu ekonomicznego istnieje wiele mądrych definicji tego określenia, przy czym rajem podatkowym są po prostu te miejsca na planecie ziemi, gdzie nasze pieniądze są bezpieczne i wolne od obowiązku podatkowego. Dla obywatela Unii Europejskiej, który większą część swojego życia zarabia na państwo są to miejsca prawdziwego wybawienia od ogromnego ciężaru, jaki nakłada na niego przynależność do wspólnoty europejskiej.

Nigdy nie sądziłem, że w Unii Europejskiej może być coś interesującego. To znaczy rozumiałem po co jest Unia Europejska i dlaczego Polsce tak bardzo zależy na wejściu do niej, ale późniejsze aktualności związane z tym tematem nie bardzo mnie interesowały. Te sprawy finansowe, które spowodowały kryzys gospodarczy zmieniły jednak nastawienie wielu z nas do finansów i gospodarki Wspólnoty Europejskiej. Również zmieniły wówczas moje nastawienie. Mało tego, że obecnie śledzę bieżące informacje o Unii Europejskiej, to jestem również na czasie z podatkami w UE. – wyznał jeden z naszych Czytelników, obecnie pracujący w Wielkiej Brytanii, którego zainspirował artykuł o Holandii, jako specjalistycznym raju podatkowym. Czytaj więcej tutaj. W UK również zaobserwowano podobną tendencję, w ostatnim czasie rośnie ilość polskich przedsiębiorstw zarejestrowanych właśnie w tym kraju.

Dlaczego warto znaleźć czas na podatki?
Możliwości jakie daje nam obywatelstwo w Unii Europejskiej to dla nas duża szansa. Jednak nie każdy jest świadomy korzyści, jakie może nieść nam wiedza z zakresu rozliczeń podatkowych zwłaszcza, gdy mieszkamy i pracujemy za granicą. Również Polacy mający zatrudnienie w naszym kraju i znający się na podatkach chętnie korzystają z zagranicznych firm, aby zaoszczędzić pieniądze. Podobnego celu doszukują się osoby zakładające swoją działalność gospodarczą za granicą, nawet wówczas, kiedy prowadzą swój biznes wyłącznie w Polsce.

Zachęcamy do wnikliwego otwarcia się na sprawy podatkowe UE, ponieważ stan europejskiej gospodarki w znaczący sposób oddziałuje na stan naszego kraju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podatki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>